![Cena 2,5 kilograma sira je 5,60 $. Gospa Peterson je kupila 9 kilogramov sira za svojo delikateso. Koliko denarja je gospa Peterson porabila? Cena 2,5 kilograma sira je 5,60 $. Gospa Peterson je kupila 9 kilogramov sira za svojo delikateso. Koliko denarja je gospa Peterson porabila?](https://img.go-homework.com/img/algebra/the-cost-of-25-pounds-of-cheese-is-560-mrs-peterson-bought-9-pounds-of-cheese-for-her-deli-how-much-money-did-mrs.-peterson-spend.jpg)
Odgovor:
Pojasnilo:
Želimo, da je razmerje med stroški in težo enako.
To pomeni, da želimo ceno
ali napisani kot frakcije, želimo
To je
Jagode so 2,21 $ za funt in dinja so 1,78 $ za funt. Ashley je kupil 27 plodov za prihajajočo zabavo. Če je porabila točno 54,51 $ in kupila obe vrsti sadja, koliko kilogramov vsakega sadja je kupila?
![Jagode so 2,21 $ za funt in dinja so 1,78 $ za funt. Ashley je kupil 27 plodov za prihajajočo zabavo. Če je porabila točno 54,51 $ in kupila obe vrsti sadja, koliko kilogramov vsakega sadja je kupila? Jagode so 2,21 $ za funt in dinja so 1,78 $ za funt. Ashley je kupil 27 plodov za prihajajočo zabavo. Če je porabila točno 54,51 $ in kupila obe vrsti sadja, koliko kilogramov vsakega sadja je kupila?](https://img.go-homework.com/algebra/strawberries-are-221-a-pound-and-cantaloupes-are-178-a-pound-ashley-bought-27-of-fruit-for-an-upcoming-party-if-she-spent-exactly-54.51-and-bough.png)
"Masa jagode" 15lb "; teža kantalupov" 12lb V razmerju: (27 lb) / (59.67-48.06) = (xlb) / (54.51-48.06) 27 / 11.61 = x / 6.45 x = (27xx6.45) /11.61 = 15 Toda to je 15 lb jagode. Skupna kupljena teža je bila 27 lb, kar pomeni, da je teža dunjav 27-15 = 12 lb
Tania je kupila še 4 kilograme hrušk kot Wilma. Tania in Wilma sta skupaj kupila 18 kilogramov hrušk. Koliko kilogramov hrušk je Wilma kupil?
![Tania je kupila še 4 kilograme hrušk kot Wilma. Tania in Wilma sta skupaj kupila 18 kilogramov hrušk. Koliko kilogramov hrušk je Wilma kupil? Tania je kupila še 4 kilograme hrušk kot Wilma. Tania in Wilma sta skupaj kupila 18 kilogramov hrušk. Koliko kilogramov hrušk je Wilma kupil?](https://img.go-homework.com/img/blank.jpg)
Wilma je kupila 7 kilogramov hrušk. Naj bo funt, ki ga je kupil Wilma, x. Torej bodo tisti, ki jih je kupila Tania, x + 4 Torej imamo: x + x + 4 = 18 2x + 4 = 18 2x = 14 x = 7 Tako je Wilma kupila 7 kilogramov hrušk.
Gospa Perrin, učiteljica šolske glasbe, je porabila dvakrat toliko denarja, kot na CD-jih. Koliko denarja je gospa Perrin porabila za glasbo?
![Gospa Perrin, učiteljica šolske glasbe, je porabila dvakrat toliko denarja, kot na CD-jih. Koliko denarja je gospa Perrin porabila za glasbo? Gospa Perrin, učiteljica šolske glasbe, je porabila dvakrat toliko denarja, kot na CD-jih. Koliko denarja je gospa Perrin porabila za glasbo?](https://img.go-homework.com/img/blank.jpg)
$ 42 No, porabila je skupaj 1/3 svojega mesečnega glasbenega proračuna, kar je 189 $. Torej je porabila skupno 189 $ / 3 = 63 $. Recimo, da je porabila $ x na zgoščenkah, tako da mora pomeniti, da je porabila $ 2x za notni nosilec ("porabila dvakrat toliko denarja za glasbo kot na CD-jih"). Potem lahko nastavimo naslednjo enačbo. x + 2x = 63 3x = 63 x = 21: .2x = 42 Tako je porabila 42 dolarjev za glasbo.